Yurt Dışında Patent Tescili

Yurt Dışında Patent Tescili 

Patent dahil tüm sınai mülkiyet hakları sadece tescil edildikleri ülke sınırları içinde koruma altındadır. Bu sebeple patent sahibi, hangi ülkelerde patentinin geçerli olmasını isterse o ülkelerde tescil ettirmesi gereklidir.

Uluslararası Patent Tescili 

Türkiye’ni taraf olduğu Patent İşbirliği anlaşması ve Avrupa patent sözleşmesi kapsamındaki ülkelerde patent tescili için bu ülkeleri seçmek ve tescil harçlarını yatırmak kaydıyla tek başvuru ile seçilen ülkelerde tescil gerçekleşir.

Bu uygulama zaman ve maliyet açısından patent sahibine kolaylık sağlamaktadır.

Seçilen ülkeler, başvuruyu inceler, kendi ülkesinde tescil edilmiş veya kamuya mal olmuş benzeri varsa buluşun yeni olmadığına karar vererek ret edebilir.

Akademi Yeşil Ofis, yurtdışında yatırım yapmak ve yeni piyasalara açılmak isteyen müvekkillerine patent başvuru ve tescil işlemleri konusunda tam destek sağlamaktadır.

Yurtdışında Tescilli Patentin korunması 

Türkiye’de ve yabancı ülkelerde tescil edilen patentlerin yıllık koruma ücretleri aksatılmadan yatırılması zorunludur. Aksi halde o ülkede patent geçersiz duruma düşer.

Akademi Yeşil Ofis Danışmanlık Patent uzmanları Türkiye ve yabancı ülkelerdeki patent, marka, tasarım tescillerinizin yapılması, koruma süresinin devamlılığı için hatırlatmalar ve süre koruma işlemlerinizi zamanında gerçekleştirir.

Akademi Yeşil Ofis ile çalışırken müşterinin takibi ve düşünmesine gerek kalmaz. Yabancı işten ayrılıncaya kadar Akademi Yeşil Ofis uzmanları izler. Zamanında işlemleri başlatır.

ÜCRETSİZ ön danışmanlık formumuzdan yararlanın...